5 نکته کلیدی که باید در طراحی غرفه خود به آن توجه کنیم

طراحی-دکوراسیون-غرفه

مشاوران کسب و کارمی گویند که شما فقط حدود سه ثانیه فرصت دارید تا توجه افرادی را که از غرفه شما عبور می کنند جلب کنید. این توجه، می تواند به معنای شروع یک رابطه تجاری طولانی مدت یا از بین رفتن فروش بالقوه باشد. بنابراین، تمرکز شما، به عنوان یک غرفه دار باید بر این باشد، که چگونه خود را پرزنت کنید تا توجه ها را بیشتر و سریعتر جلب کنید. برای این کار شما، طراحی غرفه شما باید منحصر به فرد باشد. رنگ های شما، تصویربرند شما، نمایش محصول و نورپردازی باید متمایز باشد و این توانایی را داشته باشد که توجه هر کسی را که از آن گذر می کند جلب کند. در اینجا روش هایی بیان شده که با استفاده از آنها در طراحی غرفه خود می توانید توجه ها را در نمایشگاه به دست آورید:

1. اندازه غرفه

اندازه غرفه شما، اولین چیزی باشد که باید هنگام طراحی غرفه نمایشگاهی خود،به آن دقت کنید. عمده غرفه های نمایشگاهی در ایران بین 36 تا 70 متر مربع هستند با این حال اندازه غرفه شما بسته به فضای مورد نیاز شما برای نمایش خدمات و محصولات شما دارد. اگر یک سازمان بزرگ هستید، می توانیدمساحت های بسیار بزرگتری را اجاره کنید. موقعیت غرفه شما در سالن نمایشگاه هم بسیار مهم است. در زمینه انتخاب مکان مناسب غرفه ما به تازگی وبلاگی را در سایت قرار داده ایم که اطلاعات کامل را در این زمینه در اختیار شما قرار می دهد. به طور کلی اندازه مناسب غرفه می تواند به تنهایی به برداشت اولیه افرادی که از کنار غرفه گذر می کنند تاثیر چشمگیری بگذارد.

2. طراحی غرفه

برای برنامه ریزی عناصر بصری غرفه خود در یک نمایشگاه می توانید از تیم داخلی خود در شرکت کمک بگیرید اما ما توصیه می منیم که این کار را به متخصصان طراحی غرفه محول کنید چرا که آنها دانش لازم برای استفاده بهتر از عناصر بصری در راستای جلب توجه در نمایشگاه را دارا هستند. شما می توانید اطلاعات کافی در رابطه با اهداف خود در نمایشگاه، برند خود و محصولاتتان را در اختیار تیم های طراحی غرفه قرار دهید و از ایده ها و پیشنهادات آنها استفاده کنید. همچنین این متخصصان قادر هستند تا ایده ها و راهکارهای دیگری غیر از المان های بصری به شما پیشنهاد دهند تا علاوه بر جلب توجه بیشتر در یک رویداد تجاری به شما کمک کند تا بتوانید در ذهن مخاطبان ماندگار شوید.

3. رنگ ها  و لوگوها

این دو باید مطابق با مشخصات شرکت باشند. کارشناسان داخلی شرکت یا یک شرکت تبلیغاتی که مسئولیت تبلیغات شما را به عهده دارد، باید قادر باشد رنگها و جزئیات برند شما را هر بار و با متریال های مختلف تولید و ارائه کند. از پیام ها و شعار های هدفمند با استفاده از یک فونت ثابت و رنگ و سبک مشخص، در طراحی غرفه خود استفاده کنید. همچنین زبان تبلیغاتی خود را با طراحی غرفه هماهنگ کنید به عنوان مثال اگر شما یک شرکت تولید کننده آبنبات هستید و زبان تبلیغاتی صمیمی دارید و در تبلیغات از رنگ های زنده و شاد استفاده می کنید از المان های تبلیغاتی خود در طراحی ساختار غرفه و رنگ های استفاده شده در آن نیز با دقت و در جای مناسب استفاده کنید.این کار باعث می شود برند شما در هر نمایشگاه قابل تشخیص و متمایز باشد و در کمترین زمان مخاطب را به سمت خود جلب کنید.

4. نمایشگرها

استفاده از لایت باکس و لوگو در طراحی غرفه نمایشگاهی

برای جلب توجه موثر، از استندهای گرافیکی، استفاده کنید. برای غرفه هایی با اندازه استاندارد، به راحتی میتوانید از لایت باکس های و آگهی های آویزان استفاده کنید یا از صفحه نمایش، ( تبلت ارزان قیمت) برای نمایش پیام های خود، استفاده کنید. برای جلب توجه بیشتر، می توانید از نمایشگرهای سه طرفه، استفاده کنید اما قیمت آنها کمی گرانتر است. با این حال، اگر یک غرفه بزرگتر داشته باشید، طبیعتا فضای بیشتری برای دعوت از میهمانان به داخل غرفه در اختیار دارید  و افراد هم، زمان بیشتری برای اقامت در غرفه شما اختصاص می دهند. این امر به مشتریان امکان می دهد وارد فضای استند بای شوند و نگاهی به گرافیک های اطراف بیندازند. برای بیشتر دیده شدن لایت باکس ها، می توانید از مبلمان استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید جداول و نمودارهایی را در نقطه دید صندلی ها و مبلمانی که میهمانان می نشینند قرار دهید و یا حتی میتوانید اطلاعات و پیام های خود را روی میز ها نمایش دهید تا راحت بتوانید در مورد تجارت خود، صحبت کنید. برای برجسته کردن پیام ها و آرم های شرکت، می توانید از نور نیز، استفاده کنید.

5. مولتی مدیا

مولتی-مدیا-در-غرفه-نمایشگاهی
استفاده از نمایشگرهای دیجیتال در غرفه

محتواهای صوتی و تصویری می توانند مشتریان را در غرفه های نمایشگاهی فریب دهند و آنها را به ماندگاری بکشند. حتی غرفه هایی با اندازه استاندارد، فضایی برای تنظیم یک DVD پخش مداوم دارند که محصولات و خدمات را تبلیغ می کند. برای این منظور یک فیلم آموزشی شرکت را در نظر بگیرید یا محتوای جدیدی ایجاد کنید. شرکت های غرفه ساز می توانند ال ای دی های با کیفیت خوب و قیمت مناسب را برای شما، فراهم کنند. غرفه های بزرگ و دو بر و سه بر و جزیره، فضاهای بیشتری برای ارائه دارند. اگر فضا اجازه می دهد، محصولات واقعی را به نمایش بگذارید و بگذارید مهمانان آنها را امتحان کنند. به عنوان مثال، یک شرکت هواپیمایی می تواند به مشتریان اجازه دهد تا در یکی از هواپیماهای خود در یک صندلی بنشینند و این کار را میتواند به کمک تکنولوژی های تصویری و صوتی انجام دهد.

منبع: https://smallbusiness.chron.com/decorate-exhibit-booth-57324.html

اشتراک گذاری در
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *