هفت روش برای افزایش بازدید غرفه نمایشگاهی

افزایش بازدید در غرفه نمایشگاهی

غرفه ها به تنهایی، تصویر کاملی از نام تجاری شما، در یک رویداد تجاری، مانند نمایشگاه، ارائه نمی دهند.ما در این جا، نشان می دهیم که چه کارهایی  می تواند به شما در نشان دادن تصویر درست، از نام تجاریتان در یک رویداد و در نتیجه افزایش بازدید غرفه نمایشگاهی ، کمک کند. همچنین می توانید با استفاده از این روش ها، تعداد بازدیدکنندگان خود را ارتقا دهید.در این شکی نیست که اگر در دوره بازاریابی تجربی خوب عمل کرده باشید، در هنگام برگزاری نیز باید، انتظار حضور بالایی را داشته باشید.و اگر در قبل از نمایشگاه، بازاریابی موفقی را نداشته اید، هنگام برگزاری رویدادها نیز، احساس کمبود خواهید کرد.ولی باید بدانید که خوشبختانه امروزه، افزایش مخاطبان در نمایشگاه، کار پیچیده و سختی نیست. 

برای افزایش بازدید نمایشگاهی کننده، قبل از برنامه ریزی طراحی و ساخت غرفه، به تفکر خلاق و مهارت های شگفت انگیز بازاریابی نیاز دارید. همچنین، باید در نظر داشته باشید که بالا بردن بازدید غرفه فقط به عهده غرفه دار نیست بلکه سازمان دهنده رویداد، هم در آن نقش دارد. این وظیفه برگزارکنندگان رویداد است که مخاطبان مناسبی را برای مشارکت کنندگان دریک نمایشگاه جذب کند.ولی بیایید راجع به نیمه ای که به شما به عنوان مشارکت کننده مربوط می شود صحبت کنیم.

1-قبل از شروع نمایشگاه

دعوتنامه نمایشگاهی
ارسال دعوتنامه دیجیتال به افزایش بازدید نمایشگاهی کمک می کند

بازاریابی و یافتن مخاطب، مدتها قبل از روز افتتاحیه نمایشگاه آغاز می شود، مزایای زیادی در بازاریابی وجود دارد و بطور حتم بازدید مناسب از غرفه ها را تضمین می کند.شیوه های بازاریابی پیش از شروع یک رویداد تجاری برای بدست آوردن یک تاثیر استثنایی در نمایشگاه ها، حول بازاریابی ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی و تبلیغات شکل می گیرد. برای افزایش بازدید نمایشگاهی ، می توانید به آدرس ایمیل های شرکت کنندگان در نمایشگاه پیش رو مراجعه کرده و یک دعوت نامه الکترونیکی برای رویداد آینده ارسال کنید. بعنوان مثال برای نمایشگاه پیش رو یک صفحه درفیس بوک ایجاد کنید ودر آن را شروع به تبلیغ درباره خدماتی که می توانید ارائه دهید و یا در گذشته ارائه داده اید کنید.درباره حضور خود در این نمایشگاه و موارد جدیدی که امسال به لیست ارائه شما اضافه شده، روند اطلاع رسانی مطلوبی ایجاد کنید.

2-طراحی غرفه

طراحی غرفه نمایشگاهی
طراحی غرفه در اولین برخورد نقش موثری بر بازدیدکنندگان دارد

تعداد زیادی از بازدیدکنندگان به دنبال ظاهر و احساس منشا گرفته از ظاهر هستند.طراحی غرفه برای این دسته از بازدیدکنندگان با اهمیت است.جذابیت تصویری بهتر ازهمه فعالیتهای آنلاین عمل می کند. میزهای جذاب، گرافیک، طرح ها و رنگها گروهی کثیری از مخاطبان را مجذوب خود می کند.غرفه ها باید به شکلی طراحی شوند که شعار یا داستان شما را بیان کنند. یک موضوع انتخاب کنید.کمی بیشتر روی شیوه تزیین فکرکنید، طراحی فقط بخشی از پروژه ساخت نیست بلکه مخاطبان را وسوسه می کند. تعداد زیادی ایده های دکوراسیون غرفه وجود دارند که می تواند بازدید بیشتری را برای شما تضمین کند:

غرفه های طرح رنگ روشن/ هنر زنده/ غرفه های مفهومی/ لوسترها ، نمایشگرهای دیجیتال و چاپی/ غرفه دوستدار محیط زیست و …

3-مشوق ها 

هدایای تبلیغاتی
هدایای تبلیغاتی بهترین مشوق برای بازدید از غرفه

چه کسی به یک ارائه درست نه می گوید؟ غرفه ای با هدف از پیش تعریف شده در یک نمایشگاه داشته باشید. به اهداف خود خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید. شما می خواهید مخاطبان به محض بازدید از غرفه شما چه کاری انجام دهند؟ برای یک نسخه آزمایشی رایگان از محصول ثبت نام کنند؟ در یک مسابقه شرکت کنند؟ یا فقط در غرفه قدم بزنید و سپس آنجا را ترک کنند؟ با دادن ارزش به مخاطبان، به غرفه خود ارزش می دهید. بسته به حوزه فعالیتتان می توانید یکی از روشهای زیر را اعمال کنید:

نمونه محصول رایگان ارائه دهید.

بازدیدکنندگان خود را با ارائه هدایای با کیفیت مانند پاوربانک، کیف و یو اس پی وسوسه کنید.

بازدیدکنندگان خود را با یک بازی سرگرم کنید یا مسابقات سلفی را اجرا کنید، در صورت لزوم بخش عکاسی درست کنید.

ثبت نام در قرعه کشی خاص و برنده شدن یک جایزه یا امتیاز را ارائه دهید.

4-کارکنان غرفه را عاقلانه انتخاب کنید

کارمند نمایشگاهی
کارمندان غرفه نمایشگاهی نقش بسیار مهمی در جذب بازدیدکنندگان دارند

کارکنان غرفه درجذب مخاطبان شما نقش اساسی دارند.اگر هدف شما ماندگاری مخاطب در غرفه است، نگرش و دانش کارکنان در اینجا مهم است.با نگرش مثبت و کارکنان حرفه ای، ممکن است مخاطب غرفه به محصول شما علاقه مند شود. 

شما خود را با کادر متخصصی که منصوب کرده اید، ایمن کرده اید فقط مطمئن باشید، هیچ وقت غرفه خود را بدون مراقبت رها نمی کنید. بازدیدکنندگان نباید برای دریافت خدمات شما منتظر بماند بلکه باید در سریعترین زمان اطلاعات کامل و با کیفیت را دریافت کند. نوع پرزنت شما از خدمات و محصولات شما نقش مستقیمی بر دیدگاه بازدیدکننده از خدمات و محصولات شما دارد.

5-چرا توجه به فناوری را فراموش می کنید؟

تکنولوژی در نمایشگاه
فناوری های مطابق با فضای نمایشگاه خود انتخاب کنید

نوع  فناوری موجود در فضای غرفه موجب افزایش بازدید نمایشگاهی از غرفه ها می شود.یک نمایشگاه پتانسیل بیشتری نسبت به آنچه فکر می کنید، دارد.برای تعامل مخاطبان با یکدیگر و حتی با غرفه داران می توانید از فناوری استفاده کنید.با شیوه های سازگار با فضای نمایشگاه، درخواست های برای گپ و گفتگو، ملاقات و اشتراک کارت ویزیت و موارد دیگر ارسال کنید. بازدیدکنندگان خود را در یک تجربه بازیگوشانه وارد کنید، شما باید شیوه های بازی مناسب را انتخاب کنید.با استفاده از تاکتیک های بازی و روش های رقابتی ، مخاطب خود را وادار به مشارکت کنید.اگر آنها مشارکت می کنند یا برنده می شوند، به آنها امتیاز دهید. مثلا شرکت کننده با بالاترین امتیاز بازی در تابلوی دیجیتالی غرفه نمایش داده می شود. این باعث می شود سایر شرکت کنندگان نیز به مشارکت بپردازند. 

6-غرفه با تجربه فناوری

فناوری نمایشگاهی
در نمایشگاه غرفه فناوری باشید

غرفه خود را به یک نوار فناوری تبدیل کنید.نوار فناوری شبیهه یک سالن فنی است که در آن غرفه بیشتر نقش ساختاری دارد. در آن تمام موارد لازم مانند پریز برق و ایستگاه های شارژ در دسترس است. غرفه خود را با پیشنهاد تجربه فناوری برای حاضرین به روز و جالب کنید.جلسات بحث و گفتگو رو در رو و هم زمان جلسات به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه هرگز خسته کننده و تکراری نمی شود. مخاطبان برای دیدن فهمیدن و گفتگو درباره یک مسئله یا دانستن درباره یک رویداد همیشه علاقمند و پیگیر هستند برای رفع این عطش، جلسات زنده بهترین پیشنهاد است. این جلسات حتی ممکن است درباره نمایش زنده یک محصول یا خدمات باشد اما با این وجود، شما قادر خواهید بود تعداد مخاطبان مورد نظر خود را جمع کنید.از پانل های بلندگو استفاده کنید.اگر مدیرعامل یا مدیر شما می تواند یک جلسه زنده را برگزار کند یا از طریق یک صفحه مجازی در این رویداد باشد، این می تواند یک فرصت بزرگ باشد.مخاطبان حاضر در آن جلسه زنده، بحث  یا سمینار ممکن است بخواهند درغرفه با او ارتباط برقرار کنند.

7-ارائه نوشیدنی و غذا

ارائه نوشیدنی و غذا راه حلی ساده اما کارآمد

این ممکن است یک ایده قدیمی و مدرسه ای برای افزایش بازدید نمایشگاهی ، به نظر برسد، اما هنوز هم مانند قبل با جذابیت عمل می کند. کاملاً عادی است که مخاطبان ازمحل نمایشگاه، رفتن از یک غرفه به غرفه دیگر، و جلسات مختلف خسته شوند.اما وقتی آنها کنار غرفه شما توقف می کنند و یک بطری آب می بینند بطور حتم جلب می شوند.تهیه میان وعده های سبک و بطری های آب یا نوشیدنی های انرژی زا روشی قطعی و مطمئن برای افزایش بازدید از غرفه شما است.

اگر قصد شرکت در یک نمایشگاه تجاری یا رویداد رادارید، با مشاوران ما در سگال تماس بگیرید آنها می توانند با توجه به زمینه تجاری شما و زمان و هزینه ای که در اختتیار دارید، بهترین برنامه را برای رویداد پیش روی شما، پیشنهاد کنند. همچنین می توانید با ما در فیس بوک ، توییتر و لینکدین ارتباط برقرار کنید

منبع: https://medium.com/hubilo-officil-blog/secret-seven-tips-to-increase-booth-traffic-at-an-exhibition-d5a279ea90a5

اشتراک گذاری در
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *