آداب و رسوم هدیه تبلیغاتی

هدیه تبلیغاتی

انتخاب هدیه برای همکاران یا مشتریان خود در ایام خاص، می تواند یک کار چالش برانگیز باشد. درستیابی به بهترین انتخاب ها در حالی که باید موارد زیادی را مد نظر قرار دهید همیشه ساده نخواهد بود.

اینکه شما به صورت حضوری برای خرید هدیه تبلیغاتی خود بروید و یا به صورت آنلاین آن ها را سفارش دهید تفاوتی نمیکند. مهم ترین نکته این است که شما باید توجه داشته باشید که هدیه ای که انتخاب میکنید مراتب قدردانی و یا وظیفه یادآوری شما را به خوبی انجام دهد.ما در مقاله زیر به شما کمک می کنیم تا بتوانید هدیه مناسب را برای مشتریان یا همکاران خود انتخاب کنید.

هدیه-تبلیغاتی

از قوانین شرکت پیروی کنید

برخی از شرکت ها در رابطه شرایط دریافت هدیه تبلیغاتی از طرف کارمندان، قوانین سختگیرانه ای دارند. اگر در این رابطه اطلاعی ندارید از مشتریان خود حتما سوال کنید و یا با بخش منابع انسانی آنها تماس بگیرید.

علایق مشتری خود را در نظر بگیرید

مشتریان شما از چه ورزش ها سرگرمی ها و تفریحاتی لذت می برند؟ شاید مشتری شما به یک غذا یا نوشیدنی، علاقه فراوانی داشته باشد.اگر به این اطلاعات دسترسی ندارید برای به دست آوردن آنها تلاش کنید با یک همکار یا دستیار تماس بگیرید. هدیه تبلیغاتی شما باید مانند برند شما متمایز و منحصر به فرد باشد.

هزینه را در نظر بگیرید

یک هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت می تواند شما را ارزان جلوه دهد از طرف دیگر زیاده روی در هزینه ها نیز قیرعادی و در مواقعی خجالت آور است علاوه بر آن دریافت اقلام گران قیمت ممکن است برخلاف ضوابت بسیاری از شرکت ها باشد. شما که دوست ندارید بعد از صرف هزینه و زمان زیاد هدیه شما ردشود و بازگردد!

به نحوه چاپ لوگو خود دقت کنید

بسیار دقت کنید که لوگو شرکت شما با کیفیت و استانداردهای بالایی بر روی هدیه تبلیغاتی چاپ شده باشد ولی در عین حال توجه داشته باشید تا اندازه آن زیاد بزرگ نباشد و یا در قسمتی که توجه اضافی جلب میکند قرار نگیرد تا از تبلیغات مستقیم که تاثیر منفی دارد جلوگیری کنید.

موجه باشید

گاهی دادن یک هدیه تبلیغاتی به روش نا مناسب تاثیر سوء دارد. در هنگام دادن هدیه مخصوصا به جنس مخالف بسیار دقت کنید تا از رفتار شما برداشت سوء نشود. و دقت داشته باشید که به عنوان رشوه برداشت نشود. زمان و نحوه ارسال هدیه در این خصوص مهم است.

درباره هدیه های طنز دقت کنید

آنچه برای یک شخص خنده دار به نظر می رسد می تواند توهین به شخص دیگر باشد. ابتدا حس شوخ طبعی مشتری خود را بشناسید.

یک کمک خیرخواهانه انجام دهید

خیریه هایی را پیدا کنید که هدایا را ساپورت میکنند به نام افرادی که میخواهید به آنها هدیه دهید به خیریه ها کمک کنید و با یک کارت و نوشته خوب آنها را مطلع کنید. این یک هدیه تبلیغاتی است که همه از گرفتن آن، خوشحال می شوند.

نحوه ارائه مهم است

هدیه خود را به بهترین شکل بسته بندی و ارائه کنید. بسته بندی بخشی خود هدیه است. یک گواهی هدیه یا اطلاعیه اهدای کمک مالی به امور خیریه باید در یک پاکت مخصوص با یک دست نوشته بسته بندی شود.

در ارسال هدیه های گروهی سخاوتمند باشید

اگر تصمیم دارید غذا را به دفتر مشتری خود بفرستید، اطمینان حاصل کنید که برای همه کافی است. هدیه خود را به یک جنگ بر سر غذا تبدیل نکنید.

هدف را در خاطر داشته باشید.

هدف هدیه نشان دادن قدردانی است و نشان دادن اینکه زمانی که تجارت شما در حال گسترش است شما به آنها فکر می کنید. همچنین هدیه، وسیله است برای تشکر از کسانی که از شما حمایت می کنند.

آیا باید به رئیس هدیه دهید؟

اینکه رئیسها به کارمندانشون هدیه بدهند روند رایجی است بخاطر اینکه آنها درآمد بالاتری دارند اما برعکس آن چطور؟

آیا لازم است که کارمندام به رئیس خود هدیه بدهند؟ نه. لزومی ندارد که شما به رئیس خود هدیه بدهید ولی اگر میخواهید این کار را انجام دهید دقت کنید که هدیه ای که انتخاب می کنید در رنج متوسط باشد چرا که ممکن است این طور به نظر برسد که شما قصد دارید بر روی نظر او نسبت به خود تاثیر بگذارید یا راحت تر بگویم چاپلوسی کنید.

قالبا کارمندان برای خرید هدیه برای رئیس پول جمع میکنند برای همین هدیه رئیس ها هدیه گران قیمتی می شود. مواظب نکته ای که گفته شد باشید.

اگر بخواهید فقط به چند همکار نزدیک و نه به همه هدیه ویژه بدهید، چه می کنید؟

اگر این قصد را دارید، هدیه های خود را در یک زمان و مکانی به دور از دفتر و سایر همکاران تحویل دهید.

رئیس باید هنگام هدیه دادن به کارمندان عادل باشد

نیازی نیست که به همه یک هدیه یکسان داده شود ” اگرچه ساده ترین روش است ” اما همه آنها باید از ارزش یکسانی برخوردار باشند.

در نهایت به یاد داشته باشید که از کلمه “متشکرم” استفاده کنید.آن را هم در پایان سخنان خود و هم هنگام دادن هدیه و هم در یک یادداشت دستی در داخل هدیه استفاده کنید.

منبع: https://www.nimble.com/blog/the-etiquette-of-gift-giving-in-business/

اشتراک گذاری در
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

1 دیدگاه دربارهٔ «آداب و رسوم هدیه تبلیغاتی»

  1. خسته نباشید. متن بسیار آموزنده و کاربردی ای بود. اگر امکانش هست لیست قیمت‌های هدایای تبلیغاتی‌تون رو ارسال کنید برام. ممنون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *